sobota, 27 lipca 2013

O mnie, o jedzeniu, weganizmie i bieganiuMam na imię Agata. Moja podróż w poszukiwaniu 'the missing bean' czyli brakującego ziarenka zaczęła się rok temu. Chociaż dzisiaj myślę, że tak naprawdę dużo, dużo wcześniej. 

Pracowałam jako wychowawczyni i nauczycielka angielskiego w szkole integracyjnej. Zawsze byłam bardzo emocjonalna i w 100% angażowałam się w pracę i problemy moich bardzo wymagających uczniów. Po ponad 20 latach pracy astma znowu zaczęła mocno przeszkadzać mi w codziennych zajęciach. To był czas na zmiany. Krok po kroku zaczęłam zmieniać swoje życie. Najpierw wpadła mi w ręce książka ' Urodzeni biegacze' Christophera McDougalla i zaczęłam biegać. Potem jednym tchem pochłonęłam 'Jedz i biegaj' Scotta Jurka i zaczęłam być biegającą wegetarianką. 
Oczywiście był to proces wprowadzania drobnych zmian w moim żywieniu i stylu życia a nie jednodniowa rewolucja :) Po wyeliminowaniu mięsa z mojej diety bardzo szybko poczułam nieznaną mi do tej pory energię i chęć działania. Zaczęłam 'uczyć' się weganizmu bo moim celem stało się całkowite wyeliminowanie produktów odzwierzęcych. Zaczęłam biegać coraz dłuższe dystanse. O astmie właściwie zapomniałam. Po 6 miesiącach diety roślinnej pobiegłam z mężem swój pierwszy półmaraton. Znajomi zaczęli pytać jakich dopalaczy używam. Dołączyłam do grupy Vege Runners, poznałam wiele inspirujących osób i stale pogłębiałam swoją wiedzę o weganizmie.

Dzisiaj, chcę się podzielić moją wiedzą z dwiema dorosłymi córkami. Obydwie mieszkają za granicą i ten blog jest moim sposobem na przekazanie im moich porad i pomysłów. Mam nadzieję, że i wy znajdziecie tu inspiracje.

Pozdrawiam,
Agata 

6 komentarzy :

 1. Super inspirująca historia. Trzymam kciuki i czekam na nowe przepisy ! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Blog bardo fajnie się zapowiada:)
  Piękne kobitki:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Pani Kanko.Pochwała od takiej znawczyni tematu bardzo mi pochlebia.:)

   Usuń
 3. Super blog Agatka - cieszę się, że jesteśmy koleżankami i liczę na więcej inspiracji "live" :). Iza S.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa i sugestię.
   Patrząc na twoje zainteresowania to twój przyszły blog będzie źródłem wiedzy nt.elektronicznych gadżetów.A w tym nie jestem mocna.

   Usuń
 4. Witaj Agatko! Cieszę się, że tutaj trafiłam. Piękna historia :-) Mam nadzieję na nasze spotkanie niebawem. Tymczasem zapraszam do siebie na www.pomaranczazmian.blogspot.com
  Serdecznie pozdrawiam. Luiza

  OdpowiedzUsuń